![Немає опису.](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/370723670_280379821406164_2535019946332815485_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=0oJow50wE-IAX-d9MeT&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=03_AdSIQaCCi8PfdWijFLDEOlpQ87O3j3NqyTSHd5XpL4bBYw&oe=6514FB3E)
Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності. Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.