Профспілка

Голова первинної профспілкової організації працівників Закарпатського базового державного медичного коледжу

Лукач Іван Юрійович

Члени профкому:

 1. Добош Іван Михайлович
 2. Фегер Едуард Йосипович
 3. Калинич Наталія Михайлівна
 4. Ростока Валентина Олександрівна

Ревізійна комісія:

 1. Козак Надія Федорівна
 2. Беззуб Леонід Іванович
 3. Кемінь Михайло Васильович

Первинна профспілкова організація працівників Закарпатського базового державного медичного коледжу є правонаступником профспілкової організації Хустської школи медичних сестер.

У жовтні 1945 року на основі рішення уряду і наказу Закарпатського обласного виконкому (наказ №27 від 113 вересня 1945року) було відкрито Хустську школу медичних сестер. В цей час і була створена первинна профспілкова організація працівників. Протягом 70 років в навчальному закладі проходили реорганізації, змінювалися назви. Разом з тим змінювалися і назви первинної профспілкової організації працівників. З 2001 року в навчальному закладі функціонує первинна профспілкова організація працівників Закарпатського базового державного медичного коледжу. Головою первинної профспілкової організації працівників завжди обиралися найбільш авторитетні працівники навчального закладу (Петрук Платон Вікторович, Келемен Іван Петрович, Буришин Федір Іванович, Чізмар Лідія Іванівна, Беззуб Леонід Іванович).

З 1983 року по 2004 рік ППО працівників очолювала Безручко Олена Миколаївна.

З 2004 року по 2007 рік ППО працівників очолював Урста Петро Степанович.

З 2007 рік по сьогоднішній день – Лукач Іван Юрійович.

Основні напрями діяльності:

 1. Соціально-економічний захист та правовий захист членів профспілкової організації здійснюється на основі чинного законодавства, а саме:
 • Захист прав членів профспілкової організації проголошених в законі України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
 • Виконання статуту професійної спілки працівників охорони здоров’я України.
 • Виконання рішень з’їздів професійної спілки працівників охорони здоров’я України.

Основна мета діяльності: представництво та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки з адміністрацією коледжу, в органах місцевого самоврядування, судових органах, щодо забезпечення здійснення права кожного члена Профспілки на працю. Для виконання цих завдань профспілковий комітет працює в двох напрямках. Члени профкому вивчають документи, які регламентують профспілкову діяльність і проводять пояснюючу роботу. А також, якщо були справедливі претензії членів профспілки щодо порушення їх права звертаємось до дирекції для виправлення порушень.

Правовий захист.

Забезпечити дотримання законності та виконання владою взятих зобов’язань можливо лише за умови активних консолідованих дій організацій профспілки всіх рівнів, активної громадської позиції кожного спілчанина щодо захисту своїх прав, вжиттям профспілкою ефективних заходів впливу на державні інституції.

З цією метою профспілкова організація постійно веде моніторинг дій органів влади і при виявленні порушень щодо членів профспілкової організації звертається до Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів України і до інших міністерств.

Підвищення життєвого рівня працівників – оплати праці, соціального захисту – залишається одним з першочергових завдань, яке потребує вирішення найближчим часом.

 1. Колективно-договірна робота

З адміністрацією коледжу укладаються щорічно колективні договори. Теоретично і практично всі пункти договору виконуються. Останній договір був укладений 20 грудня 2017року № 72 на 2017-2021 роки.

Згідно закону про працю практично всі працівники забезпечені роботою, мають робочі місця.

Оплата праці проводиться згідно законів, статуту та колективного договору два рази на місяць. Виникають питання з виплатою відпускних грошей. Тобто маємо згідно законодавство отримати кошти за три дні до початку відпустки. В процесі відпустки отримуємо всі кошти.

Адміністраціє виконує всі умови щодо підвищення кваліфікації працівників. Кожні 5 років проходять всі працівники підвищення кваліфікації.

За звітний період вирішено питання відрахування коштів адміністрацією на потреби профспілки 0,3% фонду заробітної плати на культурно-масову і спортивну роботу. Це дало змогу довести статутний фонд до 18тисяч і закупити матеріальні цінності необхідні для діяльності профспілкової організації.

Член нашого профспілкового комітету Добош І.М. являється постійним представником в роботі комісії із загальнообов’язкового державного страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами.

 1. Захист прав членів профспілки в сфері охорони праці та здоров’я.

Оздоровлення дітей членів профспілкової організації проводиться щорічно під час літніх канікул. Для цього ППО ЗБДМК повністю забезпечена путівками. Оздоровлення здійснюється 100% всіх бажаючих.

Чого не можна сказати про оздоровлення працівників членів профспілки. Путівки надавались 50% від всіх бажаючих. Протягом 2017-2018 років путівки зовсім відсутні.

Профспілковий комітет надає кошти для оздоровлення в ТзОВ «Теплі води» с. Велятино членам профспілки, які не отримують оздоровчі в період літньої відпустки.

 1. Культурно-масова та спортивна робота, організація дозвілля членів профспілки.

Культурно-масова робота проводиться постійно.

Організовуєм та проводим свята для працівників ЗБДМК:

 • Новий рік;
 • Міжнародний жіночий день 8-березня;
 • День медичного працівника;
 • День працівника освіти;

Вже стало традицією на професійні свята нагороджувати цінними подарунками членів профспілки, або проводити корпоративні вечірки. На корпоративні вечірки та святкування ювілярів завжди готується святкова програма.

Кожного року профспілкова організація організовує цікаві подорожі та туристичні походи.

Здійснили екскурсії: в Почаїв, о. Синевир, гірсько-лижний комплекс «Буковель».

Приймаємо активну участь в спортивних змаганнях. Щорічно приймаємо участь в турнірі з волейболу з нагоди дня народження Заслуженого лікаря України О.П. Віцинського.

Проводимо спортивні змагання з більярду присвячені Дню Української армії.

Проводились щорічні змагання з учителями ЗОШ №ІІІ з волейболу, міні-футболу та настільного тенісу.

Організовуємо туристичні походи на:

1. г. Піп Іван Мараморошський;

2. г. Піп Іван Чорногорський;

3. г. Стій;

4. г. Менчул;

5. г. Говерла.

Організаційна робота

Первинна профспілка організація працівників ЗБДМК зберегла організаційну єдність, солідарність в своїх діях, знаходиться в центрі всіх подій і направляє всі свої зусилля на захист прав та інтересів членів профспілки. Профспілка завжди чула голос і ставала на захист справедливих вимог колективу.

Постійно поповнюється новими членами із прийнятих на роботу. І на сьогодні наша профспілкова організація нараховує 87 членів профспілки. Лише 3 членів нашого колективу не являються членами профспілкової організації.

Профактив постійно відвідує семінари навчання, які організовує і проводить Закарпатська обласна організація профспілок працівників охорони здоров’я України.

Тісно співпрацюємо з первинної профспілковою організацією студентів ЗБДМК. Надаємо їй юридичну, правову та методичну допомогу. Допомагаємо організовувати різноманітні заходи:

 1. День туриста;
 2. Обласну спартакіаду серед медичних закладів;
 3. Спартакіаду між студентами та викладачами присвячену Дню української армії.
 4. Дні – Медичної сестри;
 • Фельдшера;
 • Акушерки;
 • Фармацевта;

Під час проведення святкування готуються різноманітні страви, проводяться цікаві конкурси, спортивні змагання.

 1. Екскурсії на о.Синевир, Тереблеріцьку ГЕС, Вільшанський дитячий будинок, м. Мукачево та Ужгород.
 2. Огляд конкурс на кращу композицію квітів. І багато інших.

Фото папка №6

Висвітлення діяльності в засобах масової інформації:

 • сайті ЗБДМК
 • періодично в газеті «Вісник Хустщини»
 • періодично «Медичний вісник».